






Uusi EV HOLDER Sigma on seinälle kiinnitettävä pistorasia, joka on suunniteltu erityisesti sähköautojen Type 2 -latausliittimelle. Käytätpä kotilatauspistettä tai yrityksen latausasemaa, tämä pidike tuo järjestystä latauskaapelin säilytykseen ja helpottaa arjen latausrutiineja.
Latauskaapeli jää usein lattialle tai kiepille laturin viereen, mikä ei ole vain ulkonäön kannalta häiritsevää, vaan vaarantaa myös liittimen kunnon. EV HOLDER Sigma ratkaisee tämän tekemällä laturin käytöstä ja säilytyksestä huomattavasti kätevämpää. Kaapeli pysyy aina siististi seinällä, käden ulottuvilla.
Latauskaapelin päässä oleva Type 2 -liitin on herkkä osa, jonka pöly, kosteus ja fyysiset iskut voivat helposti vaurioittaa. EV HOLDER Sigma suojaa ja pitää tämän liittimen puhtaana silloin, kun laturi ei ole käytössä - näin se toimii luotettavasti myös pitkällä aikavälillä.
Pidike kiinnitetään seinään neljällä ruuvilla, mikä takaa nopean ja tukevan asennuksen autotalliin, pihalle tai mihin tahansa latauspisteen sijaintipaikkaan. Asennus ei vaadi erityisosaamista, joten pidike on käyttövalmis pian tilauksen saavuttua.
Evmotionsin valmistama EV HOLDER Sigma on erinomainen valinta kaikille, jotka lataavat sähköautoaan Type 2 -liittimellä ja haluavat pidentää latauskaapelin käyttöikää sekä siistiä latauspisteen ympäristöä. Sopii yhtä hyvin kotitalouksien kuin yritysten latauspisteisiin - yksinkertainen mutta tehokas lisävaruste.
Tilaa EV HOLDER Sigma -latauskaapelin pidike nyt ja tee sähköauton lataamisesta entistä sujuvampaa! Toimitus tapahtuu 3–5 arkipäivän kuluessa.
Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!